Néhány hónappal ezelőtt a CoronaVac nevű koronavírus (Covid-19) „oltóanyag” fioláival dolgozók súlyos sérüléseket szenvedtek.
Az eset a thaiföldi Rajavithi Kórházban történt.
20 egészségügyi dolgozó dolgozott az intézmény oltószobájában – valamennyien oltottak. Egy nővér véletlenül a padlóra ejtette az oltóanyag egyetlen adagját és az eltört. Azonnal feltörölte egy papírtörlővel, és egy szemetesbe dobta. Ott volt a nap hátralévő részében.
Az egyetlen törött palack miatt 15 alkalmazottnál kiütések és szemfelszíni problémák alakultak ki a balesetet követő 3 – 17 órában. Ez a 15 ember az incidens alatt vagy után 3-6 órát dolgozott az érintett helyiségekben. Öt dolgozónak nem voltak tünetei, és az oltásra érkező személyeknek sem.
„Mind a 15 szemtünetekre panaszkodó alkalmazottnál valamilyen szintű kötőhártya-gyulladást találtak – beleértve a szemirritációt (9), a szem vörösségét (7), a könnyezést (7) és a szemhéjak duzzadását (4)” – írja a Daily Exposé.
„Az ápolónő, aki véletlenül leejtette az oltóüveget, és a kontaktlencsét viselő asszisztensnél voltak a legsúlyosabb és leghosszabb ideig tartó klinikai tünetek. Két hétig nem múlt el.
Az esetet kivizsgálták, és megállapították, hogy „…valószínűleg a segédanyagok vagy az alumínium-hidroxid adjuváns felelősek a mellékhatásokért.”
A hír kapcsán rengetegen kommenteltek. Egyikőjük emlékeztetett arra az orvosra, aki korábban a fiolák tartalmát vizsgálta, főként nanotechnológiai szempontokra fókuszálva. Halála előtt azt mondta, hogy a legfurcsább az, hogy három napot kell várni, amíg „megszárad” ez a „titkos” folyadék. Ha ennek okát megtalálnák, talán kiderül, mi is van a fiolákban.
A kivizsgálás után a szakemberek ajánlást tettek arra, hogy
„Óvintézkedésre van szükség az injekciós üvegek törésének, a kiömlésének, a CoronaVac aeroszolosodásának elkerülése érdekében.”
Elgondolkodtató: Ha ezek a oltóanyagok a párolgásukkal ilyen egészségügyi problémákat okoznak, mit csinálnak a szervezetben?
Forrás: MédiaForrás