Először az Európai Unióban parlamenti képviselők kérték fel a román Alkotmánybíróságot, hogy vizsgálja felül a veszélyhelyzet jogosságát. Romániában, akárcsak nagyjából az egész covid-terror sújtotta Földön másfél év óta tartják fenn az úgynevezett szükségállapotot, majd jelenleg a vészhelyzetet, az állítólagos p(l)andémiára hivatkozva.
A legtöbb államban az éppen hatalmon levő kormányok nemcsak a globalista parancsnak engedelmeskedve hosszabbítják ezeket a „vészhelyzetek” hónapról-hónapra, hanem azért is, mert ennek égisze alatt a kormányon levő pártok és ezek vezetői a feudalizmust megszégyenítő, diktatórikus és a demokrácia alapvető jogainak ellentmondó hatalmat, önkényuralmat hoztak össze maguknak, mely leple alatt valamennyi pártérdek és egyéni manipuláció nyugodtan burjánozhat.
Ha eltekintünk a minden orvosi alapot mellőző úgynevezett járványügyi helyzettől s az ehhez kapcsolódó hamis statisztikáktól, akkor is kijelenthető, hogy ezek a szükségállapotok, vészhelyzetek súlyosan sértik az Alkotmányt.
Romániában, Mihai Lasca független parlamenti képviselő elégelte meg olyannyira ezt a jogilag és orvosilag sem motivált helyzetet, hogy beadvánnyal fordult az Alkotmánybírósághoz, melyben kéri, hogy az Alkotmány által meghatározott jogrend szerint vizsgálják ki, mennyire törvényes egy ilyen vészhelyzeti állapot kihirdetése és hónapokon át való fenntartása.
Mindez úgy jöhetett létre, hogy Mihai Lasca kezdeményezése mellé állt további 49 képviselő, ugyanis a törvények értelmében 50 képviselő kell, kérjen egy ilyen alkotmánybírósági felülvizsgálatot.
Mihai Lasca kezdeményezéséhez a szociáldemokrata (PSD) és az AUR pártból is csatakoztak képviselők, így az Alkotmánybíróságnak felül kell vizsgálnia, mennyire jogos vagy jogtalan Romániában a vészhelyzet meghirdetése.
Az Európai Unióban ez az első, remélhetőleg precedenst teremtő ilyen kezdeményezés, amikor parlamenti képviselők mutatnak rá egy nyilvánvalóan jogtalan és alkotmányellenes kormányintézkedésre.