Dmitrij Kiszeljov vezető szerkesztő az állami orosz tévécsatorna vasárnapi hírösszefoglalójában óva intette a brit miniszterelnököt, hogy nukleáris fegyverekkel fenyegesse Oroszországot.
Az elmúlt hetekben rohamosan eldurvult a liberális Nyugat és Oroszország közötti kommunikáció, így számunkra már úgy tűnhet, hogy az a bizonyos óra már 100 másodperccel az éjfél (a nagy bumm) előtti időt mutatja.
Kiszeljev megjegyezte, hogy egy mindössze egy orosz Szarmat rakéta elegendő a Brit-szigetek eltüntetéséhez.
Az orosz víz alatti hordozó-komplexum, a Poszeidón „pedig a sziget maradványait radioaktív sivataggá változtatja.”
Kiszeljov íly módon kommentálta Boris Johnson brit miniszterelnök korábbi kijelentését, miszerint „ha Moszkva tömegpusztító fegyvert fog használni Ukrajnában, akkor Nagy-Britannia a NATO-val való konzultáció nélkül is fenntartja a jogot, hogy önállóan visszavágjon.”
„Miért fenyegeti Oroszországot nukleáris fegyverekkel, miközben ő maga egy kis szigeten üldögél? A brit sziget olyan kicsi, hogy csak egy Szarmat rakéta elég ahhoz, hogy egyszer s mindenkorra eltüntesse a brit misztériumban „elsüllyeszthetetlen cirkálónak” nevezett földet. Mi már kiszámítottuk. Elég egy gombnyomás, Borisz, és Anglia nem létezik többé. Egyszer és mindenkorra. Miért ízetlenkedik velünk?”- tette fel a költői kérdést Kiszeljov.
„A másik lehetőség, hogy Nagy-Britanniát egyszerűen tenger mélyére süllyesszük a Poszeidón víz alatti komplexummal” – jegyezte meg Kiszeljov.
A mesterséges cunami ötlete a Nobel-békedíjas orosz Andrej Szaharov nukleáris kutatótól, akadémikustól származik. (1921-1989).
Típus: nukleáris torpedó projekt. Cél: szökőár létrehozása az ellenség partjainál nukleáris robbanással. Hordozó: speciális tengeralattjáró. Hadrendbe véve: orosz haditengerészet, 2018-ban. A fejlesztés kezdete: 2015. A Poszeidón egy teljesen robotizált, gyorsjáratú, mélytengeri, “miniatűr méretű” nukleáris tengeralattjáró. Átmérője 1,8 m, hossza 20 m, súlya körülbelül 100 tonna, kb. 30-szor nehezebb, mint egy szokásos torpedó. A Poszeidón csak speciálisan átalakított tengeralattjárókkal szállítható.
Ez a nukleáris meghajtású torpedó-hordozó gyakorlatilag korlátlan hatótávolsággal rendelkezik.
A rendszer fejlesztői a JSC TsKB MT Rubin és az SPMB Malachite orosz tervezőirodák. Az állami szerződésekben a projekt „lábasfejű” néven jelenik meg (Lat. Cephalopoda).
A tévés műsorvezető azt fejtegette, hogy a víz alatti nukleáris robbanás által a Brit-szigeteken áthaladó tengerhullám elmossa, majd maga a hordozó robbanása radioaktív sivataggá változtatja Anglia maradványait. Ma nincs ismert módja annak, hogy megállítsuk ezt a víz alatti drónt.
A robbanófej akár 100 megatonnás kapacitással is rendelkezhet. Ennek a termonukleáris torpedónak a robbanása Nagy-Britannia partjainál 500 méter magas óriási szökőárhullámot fog emelni. Az ilyen vízhullám egyúttal extrém sugárzási dózisok hordozója is…” – húzta alá a vezető szerkesztő.
Forrás: LIFE