Washington, március 24. (Reuters) – Donald Trump csütörtökön beperelte egykori riválisát aki a 2016-os amerikai elnökválasztáson vetélytársa volt, Hillary Clintont és több demokrata politikust , azt állítva, hogy megpróbálták elcsalni a választást azzal, hogy kampányát Oroszországhoz kötötték.
A per a sérelmek hosszú listáját sorakoztatja fel, amelyet a volt republikánus elnök Hilary Clinton legyőzése után a Fehér Házban eltöltött négy év alatt többször nyilvánosan is említette ezeket a csalásokat.
Trump továbbá amellett is kitart, hogy Joe Biden demokrata elnöktől 2020-ban elszenvedett választási veresége egy hatalmas választási csalás redménye volt.
„Összhangban fellépve a vádlottak rosszindulatú összeesküvést szőttek egy hamis narratívát arról, hogy republikánus ellenfelük, Donald J. Trump összejátszik egy ellenséges külföldi szuverenitással” – állította a volt elnök egy 108 oldalas keresetben, amelyet egy floridai szövetségi bíróságon nyújtottak be. .
A perben többek között „zsarolás” és „sértő hazugság tudatos elkövetésére irányuló összeesküvés” szerepel.
Clinton képviselője egyelőre nem válaszolt a kommentárra.
A kereset kártérítést és büntető jellegű bírságot követel. Trump azt mondta, hogy „kénytelen volt olyan összegű költségeket viselni, amelyeket a tárgyaláson határoznak meg, de tudvalevőleg meghaladja a huszonnégy millió dollárt (24 000 000 dollárt), és továbbra is felhalmozódnak, védelmi költségek, jogi költségek és kapcsolódó költségek formájában.
Jeff Grell, a zsarolási ügyekre szakosodott ügyvéd azt mondta, hogy Trump túl sokáig várt a zsarolási követeléseinek előterjesztésével. Grell szerint a polgári zsarolási követelésekre négyéves elévülési idő vonatkozik, de általában nagy vita van arról, hogy mikor kezdődik el ez a négyéves időszak.
Grell szerint a vádlottak különféle védekezéseket is vitathatnak, például azzal, hogy Trump keresete figyelmen kívül hagyja a kormányzati ügynököknek biztosított mentelmi jogot, a perben nem szerepel a zsarolás mintája – ami a felelősséghez szükséges –, vagy a per a szabadságjog gyakorlásának lehűtésére irányul. beszéd.
Az ilyen védekezéseket általában csak elhúzódó pereskedés után oldják meg – mondta Grell.
Trump perének vádlottjai között van Christopher Steele, volt brit hírszerző tiszt is.
A Steele által írt dosszié, amelyet a 2016. novemberi választások előtt eljuttattak az FBI-hoz és a médiához, olyan mindeddig bizonyítatlan állításokat tartalmazott, amelyek szerint Oroszország kínos információkkal rendelkezik Trumpról és republikánus kampányának néhány tanácsadójáról, és hogy Moszkva a színfalak mögött Clinton legyőzésén dolgozik. .
Az Egyesült Államok republikánusok vezette szenátus bizottsága által 2020-ban kiadott 966 oldalas jelentés arra a következtetésre jutott, hogy Oroszország Paul Manafort republikánus politikai munkatársat és a WikiLeaks webhelyet használta fel, hogy megpróbálja segíteni Trumpot a 2016-os választásokon.
Manafort 2016-ban öt hónapig dolgozott Trump elnökválasztási kampányán.
Oroszország állítólagos választási beavatkozása, amelyet Moszkva tagad, két évig tartó amerikai vizsgálatot indított el, amelyet Robert Mueller különleges jogtanácsos vezetett.
2019-ben Mueller kimerítő jelentést adott ki, amely számos összefüggést részletezett az orosz kormány és a Trump-kampány között, de egyetlen Trump-munkatársat sem vádolt bűnrészességgel és konkrét bizonyítékokat sem mutatott be.
A PERANYAG eredetije ITT olvasható
Forrás: Reuters