Actualitate, Sport

UCL/ Barcelona nu face minuni tot timpul. PSG s-a calificat în sferturi

În primul tur, scorul dintre Barcelona și PSG era 1-4. În turul optimilor Champions League, catalanii au remizat în retur, scor 1-1, și au ratat calificarea în sferturi. Messi, cu un supergol, a ratat un penalty la scorul de 1-1.

Repriza I

În minutul 11 Barcelona a avut o ocazie prin intermediul lui Dembele. Similară ocazia în minutul 11 când Messi îi dă o pasă perfectă lui Dembele, dar când șutează spre poartă, mingea este scoasă de portar. În minutul 23, catalanii dau o bată. În minutul 29, penalty pentru PSG după ce Lenglet îl calcă pe Icardi.

Primul gol a fost dat de PSG când Mbappe transformă lovitura de la 11 metri. În minutul 34 Griezmann îi pasează Dembele, care șutează din câțiva metri, dar portarul apără.

Al doilea gol al meciului este dat de starul argentinian, Messi, care prinde un șut superb, de la peste 25 de metri, direct în vinclu.

Barcelona ratează un penalty exact la sfârșitul reprizei. Execuția lui Messi e apărată de Keylor Navas, care deviază în transversală.

Repriza II

Messi e blocat de Marquinhos și Kimpembe, iar Griezmann nu reușește nici el să înscrie în minutul 61. În ultimul minut al meciului, PSG are ocazie de gol. Mbappe ia o acțiune pe cont propriu, dar șutul său trece milimetric pe lângă bară.

Sursa: Digi Sport